بیمه عمر به این منظور طراحی شده است که به شما اطمینان دهد در صورت فوت، شما تحت مراقبت از افراد تحت تکفل مانند فرزندان یا شریک زندگی خود قرار خواهید گرفت. بیمه عمر که می تواند تحت عنوان پوشش عمر یا اطمینان از زندگی نیز شناخته شود، نوعی بیمه نامه است که در صورت فوت از عزیزان شما با حمایت مالی محافظت می کند. این می تواند به حداقل رساندن تأثیر مالی مرگ شما بر خانواده کمک کند و به کسانی که بیشتر از همه به آنها اهمیت می دهید آرامش خاطر دهد.

بیشتر بیمه نامه‌های زندگی به این منظور طراحی شده اند که در صورت فوت در حالی که تحت بیمه نامه هستید، به عزیزانتان مبلغی نقدی پرداخت می کنند. این می تواند به آنها کمک کند تا با نگرانی های روزمره پول مانند قبض های خانگی، هزینه های نگهداری از کودکان یا پرداخت وام‌ها کنار بیایند. شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال با کارشناسان ما در سامانه نماینده ارتباط برقرار نمایید. کارشناسان ما در تمامی روز های هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر قراردادی است بین شما و یک شرکت بیمه. اساساً، در ازای پرداخت حق بیمه شما، شرکت بیمه پس از مرگ شما مبلغی را به ذینفعان پرداخت می کند.

ذینفعان شما می توانند از این پول برای هر هدفی که انتخاب می کنند استفاده کنند. غالباً این شامل پرداخت قبض های روزمره، پرداخت وام مسکن یا قرار دادن کودک در دانشگاه است. داشتن شبکه ایمنی بیمه زندگی می تواند خانواده شما را در خانه نگهداشته و هزینه چیزهایی را که برای آن برنامه ریزی کرده اید پرداخت کند. اگر می خواهید اقدام به خریداری بیمه عمر نمایید هم اکنون با کارشناسان ما در سامانه نماینده جهت اطلاعات بیشتر ارتباط برقرار نمایید.

انواع بیمه عمر

انواع بیمه عمر

 • بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری یکی از مهم‌ترین انواع بیمه نامه ها است که مزایای بسیاری را برای آینده بیمه گذار ارائه می دهد. اگر به دنبال کاملترین نوع بیمه هستید ما به شما این نوع بیمه را پیشنهاد می دهیم. این بیمه طرح های بسیاری را برای زمان حیات فرد بیمه شده و هم برای زمان پس از فوت او ارائه می دهد.

 • بیمه عمر زمانی

بیمه عمر یک نوع بیمه است که فرد بیمه شده اگر در طول زمان بیمه فوت شود سرمایه بیمه نامه به ذینفعان او پرداخت می‌شود اما فردی که دارای این بیمه‌نامه است اگر تا پایان قرارداد بیمه زنده باشد هیچ مبلغی به او و ذینفعان او پرداخت نمی‌شود.

 • بیمه تمام عمر

افرادی که بیمه تمام عمر را برای خود می گزینند در هر سن و سالی که فوت شوند شرکت بیمه سرمایه را به ذینفعان آنها پرداخت می‌کنند. در واقع کسانی که از این نوع بیمه بهره‌مند هستند هیچ گونه پوششی را به غیر از پوشش فوت ندارند.

 • بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی

این بیمه مناسب زمانی است که فرد در حین بازپرداخت وام بانک ها و موسسات مالی فوت می کند. در واقع افرادی که از این نوع بیمه برخوردار هستند بعد از فوتشان آن شرکت بیمه موظف است مابقی تعهدات وام بانک و موسسات مالی را پرداخت کند.

 • بیمه عمر و بازنشستگی

یکی از طرح‌های پرطرفدار بیمه، بیمه عمر و بازنشستگی است که بیشتر شرکت های بیمه آن را ارائه می کنند. شما عزیزان با پرداخت حق بیمه می توانید در نهایت بازنشسته شوید و همزمان از پوشش های بیمه عمر و هم سرمایه گذاری این بیمه نامه استفاده کنید. به تعبیری اندوخته بیمه‌ای شما به مستمری و بازنشستگی تبدیل می شود.

 • بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان

آیا می خواهید برای فرزندان خود بیمه نامه را در سنین پایین خریداری کنید ما به شما بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان را پیشنهاد می‌کنیم. در واقع این بیمه نامه در سن پایین شکل خواهد گرفت و زمانی که فرزندان شما به سنی رسیدند که نیاز به حمایت مالی داشتند می توانند از اندوخته مالی بیمه نامه خود استفاده کنند. شما عزیزان می توانید مدت زمان این بیمه را تا ۳۰ سال انتخاب کنید. به یاد داشته باشید در طول داشتن این برنامه همه پوشش‌های بیمه و سرمایه گذاری به شما تعلق خواهد گرفت.

 • بیمه عمر و تامین آتیه خانواده

هر فردی در زندگی خود بیشترین دغدغه اش حفاظت از خانواده است. شما عزیزان می توانید برای حفاظت از خانواده خود اقدام به بیمه عمر و تامین آتیه خانواده کنید. در واقع هر فردی می‌تواند این بیمه را خریداری کند. سرمایه فوت که در بیمه عمر به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود می تواند یک حمایت مالی برای خانواده فرد فوت شده باشد. به یاد داشته باشید تمامی مزایای بیمه در کنار سایر پوشش ها همزمان با بیمه نامه شروع خواهد شد و شما می توانید از این مزایا بهره مند شوید.

 • بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

بیشتر زنان خانه داری که نگران آینده مالی خودشان هستند می توانند با داشتن بیمه تامین آتیه زنان خانه دار پشتوانه‌ای برای خود بسازند.

مزایای داشتن بیمه عمر

مزایای داشتن بیمه عمر

از مزایای این نوع بیمه می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • دارندگان این بیمه نامه می توانند سرمایه گذاری قابل توجهی کنند.
 • بیمه شدگان می توانند بعد از دو سال بر اساس 90 درصد از اندوخته خود وام بدون نیاز به ضامن دریافت کنند.
 • بیمه شدگان می توانند ذینفعان متفاوتی را برای استفاده از سرمایه خود انتخاب کنند.

هزینه و شرایط بیمه عمر

هزینه بیمه عمر چقدر است

هزینه بیمه عمر بسته به چندین عامل مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. یکی از بزرگترین عوامل هزینه، نوع بیمه شما خواهد بود.

در اینجا برخی از متداول ترین عوامل موثر بر نرخ بیمه‌عمر وجود دارد:

سن: هرچه جوان تر شوید هنگام خرید بیمه نامه، هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. به این دلیل که احتمال مرگ شما کمتر است.

ارتباط جنسی: بر اساس مرکز ملی آمار بهداشت، زنان امید به زندگی تقریباً پنج سال بیشتر از مردان دارند. این بدان معناست که مردان به طور کلی هزینه های این بیمه را بیش از زنان پرداخت می کنند.

سلامتی: سلامتی شما تأثیر عمده ای در نرخ بیمه زندگی شما دارد. بیمه گر شرایط پزشکی گذشته و فعلی شما را ارزیابی می کند تا امید به زندگی شما محاسبه شود.

شیوه زندگی: سابقه رانندگی، پیشینه کیفری و مشاغل و سرگرمی های خطرناک (مانند غواصی) می تواند منجر به افزایش نرخ بیمه زندگی شود.

نحوه دریافت قیمت های بیمه عمر

طبق گزارشات بیمه، 15٪ از مردم فکر می کنند توانایی پرداخت بیمه عمر را ندارند. در عین حال، بسیاری از مصرف کنندگان هزینه را بیش از حد ارزیابی می کنند. تنها راه برای دانستن اینکه چه مبلغی پرداخت خواهید کرد، دریافت قیمت های بیمه از چند شرکت است. یک نماینده بیمه عمر باتجربه می داند که شرکتها بر اساس سن، سلامت و میزان پوشش مطلوب شما بهترین قیمتها را ارائه می دهند.

وقتی پیشنهادی را می پسندید، می توانید یک برنامه رسمی را شروع کنید. شما به سوالات بیشتری با جزئیات پاسخ می دهید و برای نوع بیمه نامه خاص، میزان پوشش و طول بیمه نامه درخواست می کنید.

پس از ارسال درخواست، برخی از بیمه گذاران ممکن است به معاینه پزشکی نیاز داشته باشند.

نحوه انتخاب ذینفع در بیمه های عمر

نحوه انتخاب ذینفع

ذینفع بیمه عمر شخصی است که پس از فوت شما می تواند سود فوت را مطالبه کند.

شما می توانید از چندین ذینفع نام ببرید و تصمیم بگیرید که هر کدام از آنها هنگام مرگ چه درصدی را دریافت می کنند. علاوه بر این، شما باید مشمولان احتمالی را اضافه کنید که اگر ذینفعان اصلی شما فوت کرده اند، سود مرگ را دریافت می کنند.

همه افراد را به عنوان ذینفع معرفی نمی کنند.

به روزرسانی و بازبینی مرتباً انتخاب های ذینفع خود بسیار مهم است. به عنوان مثال، وقایع زندگی مانند ازدواج یا طلاق می تواند در انتخاب شما تأثیر بگذارد.

برای به روزرسانی ذینفعان خود، با بیمه عمر خود تماس بگیرید و فرم تغییر ذینفع را ارسال کنید. ایجاد تغییرات فقط در وصیت نامه تاثیری در بیمه عمر نخواهد داشت.

چگونه یک ذینفع ادعا می کند؟

با فرض اینکه بیمه گر تمام مدارک مورد نیاز را در اختیار داشته باشد، می توان به سرعت مطالبات را پرداخت کرد. تصور نکنید که یک شرکت بیمه با شما تماس خواهد گرفت. بعید است آنها بدانند که بستگان شما فوت کرده است. در حالی که برخی از بیمه ها در زمینه نظارت بر مشتریان بیمه شده ای که از دنیا رفته اند، فعالانه عمل می کنند، اما بلافاصله متوجه مرگ نخواهند شد.

 • گواهی مرگ: برای شروع روند ادعا، باید یک نسخه تصدیق شده از گواهی مرگ ارائه دهید.
 • بلافاصله با شرکت بیمه تماس بگیرید: هرچه زودتر با بیمه گر تماس بگیرید، زودتر می توانید پول را دریافت کنید.
 • تأیید کنید که تمام الزامات ادعا را برآورده کرده اید: پس از اتمام تمام مدارک ادعایی، مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک پشتیبان را بهم پیوسته اید. این می تواند شامل فرم ادعا و گواهی فوت باشد.
 • مطالبات معمولاً ظرف 30 روز پس از دریافت مدارک لازم توسط بیمه گر پرداخت می شود.
 • برای طرح ادعا به نسخه اصلی بیمه نامه نیازی ندارید. شما فقط باید نام شرکت بیمه را بدانید و برای طرح دعوی با آنها تماس بگیرید.
 • به همین دلیل مهم است که به ذینفعان خود اطلاع دهید که شما یک بیمه نامه دارید و نام بیمه گذار را به آنها بگویید. و بیمه گران از نظر قراردادی موظف به پرداخت پول برای تنها افرادی هستند که در این بیمه نامه ذکر شده است.

اگر زنی بازنشسته شود در صورتی که خودش شاغل است، آیا می تواند حقوق شوهر فوت شده خود را دریافت کند؟

بله امکان پذیر است و می تواند برای دریافت آن اقدام نماید، با این حال سهم همسر از فرد متوفی 50 از کل مستمری است که در صورت نداشتن چندین همسر دائم به زن داده می شود. در غیر اینصورت بین آن‌ها تقسیم می شود.

مستمری همسر به هر طریقی باید پرداخت گردد و هیچگونه ارتباطی به شاغل بودن یا نبودن یا ازدواج مجدد یا حتی مستمری بگیر بودن خود همسر ندارد بنابراین پرداخت مستمری همسر به مادر یا زن شاغل منع قانونی ندارد.

نکته: در هنگام ثبت‌نام در بیمه عمر یا هر بیمه دیگری فرد لحاظ می کند که بعد از او بیمه به چه کسانی از خانواده اش تعلق می گیرد. با این حال طبق قانون ابتدا به زن چه شاغل و چه خانه دار و بعد فرزندان، پدر و مادر و برادران و خواهران تعلق می گیرد.

 

ﻓﺮم درﺧﻮاﺳﺖ وام و ﺑﺎزﺧﺮﯾﺪ ﺑﯿﻤﻪ ﻧﺎﻣﻪ عمر