گاهی اوقات تغییر در برنامه های شما باعث می شود که هزینه های اضافی را به طور ناگهانی متحمل شوید. مثلا در زمان مسافرت که بیشتر اوقات پول نقد همراه افراد نیست ممکن است اتفاقاتی برای فرد بیفتد و نیاز به یک مرکز درمانی پیدا کند. در مسافرت های خارج کشور نیز که پول آن‌ها با ما برابری نمی کند و ممکن است خرج تراشی های دیگری برای شخص مورد نظر به وجود آید این نگرانی پیش می آید که حال با این وضع بیمارگونه چه راه حلی می توان پیدا کرد. پس در نظر داشته باشید برای رفع نگرانی‌ها و آسودگی خاطر در هنگام سفر داشتن بیمه مسافرتی یک گزینه بسیار عالی برای افراد به شمار می آید. برای اطلاعات بیشتر از بیمه مسافرتی با سامانه نماینده همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست؟

 

 

این نوع بیمه بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که به سفرهای خارج کشور می روند. فرد بیمه گزار تحت پوشش تمامی هزینه های درمانی و بیمارستانی، ویزیت و جراحی، پانسمان و اتاق عمل، هزینه دارو، دندان پزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، و زایمان و… قرار می گیرد. که در زمان عقد قرارداد تمامی این شرایط بین بیمه گزار و بیمه گر حل و بررسی می شود.

اصطلاحات مرتبط با بیمه‌ مسافرتی

 • بستگان درجه اول: متشکل از همسر قانونی، فرزندان پایین تر از 18 سال، پدر، مادر، برادر و خواهر بیمه شده است.
 • صدمه های بدنی: عارضه های پزشکی بدون میل و اراده بیمه گزار به طور ناگهانی و اتفاقی رخ داده باشند.
 • بیماری حاد : در هر صورت به هرگونه تغییرهای ناگهانی که باعث شود فرد در بیمارستان بستری شود و طبق نظرات تیم پزشکی اجازه خروج نداشته باشد یا جانش در خطر باشد.
 • قرنطینه اجباری: انجام ایزوله و ایجاد محدودیت برای شخص برای جلوگیری از فراگیر شدن بیماری.

محدودیت جغرافیایی برای بیمه مسافرتی به چه شکل است؟

افرادی که بیمه شده‌اند می توانند به محض خارج شدن از ایران از مزایای بیمه مسافرتی خود بهره مند شوند. محدودیت جغرافیایی برای این نوع بیمه فقط در شرایطی است که منطقه تعریف شده در قرارداد نباشد یا آن کشور دچار جنگ نشده باشد در غیر این صورت در سراسر جهان امکان پذیر است.

مدت اعتبار پوشش بیمه مسافرتی چقدر است؟

بعد از اینکه بیمه مسافرتی را خریداری کردید این بیمه از 6 ماه تا یک سال اعتبار دارد. البته مدت اعتبار بیمه مسافرتی به شرکت بیمه نیز مربوط می باشد. اگر تاخیر و اتفاقاتی در زمان سفر رخ دهد و نزدیک به پایان اعتبار بیمه باشد باید آن را باطل و تاریخ دیگری را تنظیم کند.

مزایای پوشش بیمه مسافرتی

 • انتقال پزشکی
 • پرداخت هزینه پزشکی
 • پرداخت هزینه‌های غیرپزشکی
 • پرداخت هزینه‌های فوریت‌های دندانپزشکی
 • تحویل دارو
 • بازگرداندن جسد متوفی
 • راهنمای پزشکی
 • کمک رسانی حقوقی
 • راهنمایی برای رفع مشکلات
 • بازگرداندن کودکان بی سرپرست

 خساراتی که بیمه مسافرتی آن را متقبل نمی شود

 

 

 • مزایای بیمه فقط برای افرادی است که تا 92 روز خارج از کشور باشند.
  شرکت بیمه درمورد هزینه ای که موافقت نشده و در قرارداد نیست هزینه ای را متحمل نمی شود.
  موارد ناشی از جنگ، تجاوز نظامی، اعمال دشمنان خارجی، مخاصمات، جنگ داخلی، قیام، شورش، تروریسم و عملیات نظامی، بلوا و ناآرامی اجتماعی.
  مباشرت، مشارکت یا معاونت در عمل مجرمانه.
  شرکت در مسابقات اسب‌ دوانی، مسابقه دوچرخه ‌سواری و هر نوع مسابقه یا نمایش با وسایل موتوری و شرکت در تمرینات و مسابقات ورزشی حرفه‌ای نظیر کوه‌ نوردی، هوا نوردی، پرواز، غار نوردی، غواصی، ورزش‌‌های زمستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی و یا نمایش و یا هرگونه ورزش و تفریحی که بطور معمول و معقول خطرناک تلقی می‌شود.
  آثار جزئی و یا کلی ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و دارو‌های روان‌ گردان به ‌استثنای داروهایی که با تجویز پزشک ذیصلاح مصرف شده باشد.
  زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد زایمان و سقط جنین اختیاری.
  آلودگی ناشی از آثار مستقیم یا غیر مستقیم رادیو اکتیویته، تشعشعات هسته‌‌‌ای یا هر مورد مربوط به آن.
  بیماری سابقه‌دار، ابتلای مجدد به بیماری مزمن یا ادامه‌دار و یا عوارضی که بیمه‌شده قبلا از آن آگاهی داشته و قبل از شروع پوشش بیمه‌‌ای برای آن تحت درمان بوده یا می‌باشد. دوران نقاهت جزئی از دوران بیماری محسوب می‌شود.

مواردی که بیمه مسافرتی تحت پوشش خود قرار می دهد

راهنمایی برای رفع مشکلات

اگر مدارک شما به هر دلیلی مفقود شود بیمه گر موظف است مدارک مهم شما را مانند ویزا و پاسپورت ارائه نماید.

انتقال پزشکی

اگر در مسافرت دچار بروز جراحات بدنی و بیماری ناگهانی شوید در مدت اعتبار قرارداد شرکت بیمه موظف است شما را پذیرش کند و به بیمارستان مناسبی انتقال دهد و تمامی هزینه آن را طبق شرایط قرارداد پرداخت کند.

پرداخت هزینه پزشکی

تمامی هزینه‌ها براساس نرخ ارز در بیمه نامه و گواهی پزشکی تنظیم می شود. که این هزینه‌ها شامل ویزیت اولیه و هزینه‌های دارویی، جراحی‌های سرپایی، فیزیوتراپی، خدمات تصویربرداری و آزمایشگاهی و انتقال مصدومان و بیماران به مرکز های پزشکی و درمانی ناشی از حوادث و هزینه‌های پزشکی ناشی از بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی را پوشش‌ می‌دهد.

پرداخت هزینه‌های غیرپزشکی

 • در صورتی که بیمه‌شده به دلیل حادثه یا بیماری‌های مندرج در ‌‌بیمه‌نامه مسافرتی، در بیمارستان بستری شود و بر اساس نظر پزشک معالج و تایید پزشک معتمد ‌‌بیمه‌گر به همراه نیاز داشته باشد، هزینه‌های متعارف رفت و برگشت یکی از بستگان درجه اول بیمه‌شده از کشور محل اقامت بیمه‌شده به محل بستری و نیز مخارج اقامت او پرداخت خواهد شد.
 • اگر ‌‌بیمه‌گذار به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده (تا بستگان درجه دوم) خود ناچار به توقف سفر شود، در صورتی که شخص قادر به سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه‌‌ای که برای سفر اجاره شده است نباشد، ‌‌بیمه‌گر هزینه سفر او را پرداخت خواهد نمود. ‌‌بیمه‌گذار باید دلایل، اسناد یا گواهی‌هایی که موجب توقف سفر وی شده است (مانند گواهی فوت) را به شرکت ‌‌بیمه‌گر ارائه نماید.
 • هزینه متعارف بازگشت غیرمنتظره بیمه‌شده به دلیل صدمات یا بیماری حاد پزشکی در صورتی که نتواند از بلیط برگشت استفاده نماید.
  هزینه‌های لازم جهت تهیه مدارک مهم مسافرتی نظیر گذرنامه، گواهینامه رانندگی و یا مدارک کنسولی در صورت گم‌شدن مدارک مربوطه.

حرف آخر

تمامی هزینه‌ها اگر در شرایط قرارداد باشند و ذکر شوند، بیمه گر و شرکت بیمه مربوطه موظف است آن را پرداخت کند با این حال شما می توانید برای راهنمایی و مشاوره رایگان از سامانه نماینده کمک بگیرید. بیمه مسافرتی یکی از بهترین راه‌ها برای افراد هنگام مسافرت خارج از کشور است که نگرانی های شما را برای اتفاق غیرقابل پیش بینی و… می کاهد و به شما کمک می کند از سفر خود لذت بیشتری را ببرید.