تاثیر بیمه ی حوادث در شرح پرونده سه راه امین حضور را در جبران خسارت ها در این مطلب خواهیم فهمید.

محل وقوع حادثه: تهران خیابان امیرکبیر سه راه امین حضور

تاریخ وقوع حادثه:۲۳/۵/۱۳۸۶

عصر روز سه شنبه مورخ ۲۳/۵/۸۶ دود غلیظی تهران را فرا گرفت و توجه تهرانی ها را به خود جلب نمود دود به صورت درختی از یک ناحیه کاملاً محرز بود با توجه به جهت ورزش باد از سمت کانون به طرف شرق آن را پراکنده نمود بود.

بیمه حوادث

صدای آژیر اتومبیلهای امدادی از جمله آتش نشانی ، آمبولانس و نیروی انتظامی که به محل حادثه می شتافتند شنیده می شد.

شواهد موجود حاکی از وقوع حریق بزرگ از منطقه قلب اقتصادی تهران بود . انبار عاج واقع در خیابان امیرکبیر سه راه امین حضور جنب بانک تجارت به و مساحت۵۰۰۰ مترمربع در ۳۰۰۰ متر مربع زیربنا محل نگهداری و انبار لوازم خانگی بازاریان از قبیل انواع یخچال فریزر ، ماشین لباسشویی ، اجاقهای گاز ، تلویزیون ، فرش و نیز قطعات و لوازم یدکی و…. بوده که در مدت کوتاه تبدیل به خاکستر گردید و صدها میلیارد ریال سرمایه آنها که جزء سرمایه های ملی کشور نیز محسوب می شود نابود شد روز بعد از حادثه تیم کارشناسان به محل انبار مراجعه و بیمه گزاران احتمالی را شناسائی نمودند . با بررسی اولیه مشخص گردید متاسفانه نزدیک به ۷۵% سرمایه موجود در انبار فاقد هرگونه پوشش بیمه ای بوده و مابقی نزد شرکت بیمه ایران ، آسیا ، البرز …. دارای پوشش های بیمه ای می باشند که از این میان بیشترین تعداد بیمه نامه آتش سوزی و بیمه ی حوادث مربوط به شرکت سهامی بیمه ایران می باشد.

پس از بازگشت نسبی روحی بیمه گزاران به حالت اولیه در روز سوم نسبت به بررسی کارشناسی موارد خسارت دیده و برآورد اولیه توسط کارشناسان اقدام و به منظور ایفای اصل حسن نیت با توجه به نیاز مبرم روحی و مالی بیمه گزاران و پس از اخذ مجوزهای لازم از مقامات ذیصلاح شرکت ۵۰ درصد خسارت در روزهای اولیه پرداخت شد و موجب برگشت روحیه زیان دیدگان شد و باقی خسارت پس از مدت کوتاهی نیز پرداخت گردید.