برخی مباحث وجود دارند که می توانند به شما در فروش بیمه کمک رسانی به سزایی کنند. فروش بیمه مستلزم مواردی همچون اعتماد سازی و محبوبیت است که این بستگی به نوع بیان و اشتراک گذاری مراکز بیمه دارد. روش های خلاقانه در فروش بیمه مستلزم یادگیری و مهارت بالایی هستند تا بتوانید بهترین فروش را داشته باشید. سعی کنید همیشه اعتماد سازی کنید و اعتبار خود را بالا ببرید و همچنین داشتن اطمینان و ثبات یک مرکز بیمه بهترین اعتبار برای فروش بیمه های خود است. برای ادامه مطالب با سامانه نماینده همراه باشید.

مدیریت و کنترل زمان فروش

باید در نظر داشته باشید همان زمانی که قرار است برای یک بیمه 200 هزار تومانی صرف شود باید برای یک طرح چند میلیونی نیز در نظر گرفته شود بنابراین یکی از مهم‌ترین بخش‌ها مدیریت زمان می باشد. یکی از بهترین تکنیک‌ها always be helping است به معنی که شما باید کمکی برای مشتری باشی تا بتوانید فروش داشته باشید. این راه کاری است که فرد دو به شک را قاطع می کنید تا برای خرید مسمم گردد.

جهت مشاوره با شماره‌های 02166470165 و 09121340008 تماس بگیرید.

منظور از درک خریدار چیست؟

 

منظور از درک خریدار چیست؟

 

وقتی فرد فروشنده در کنار تبحر و مهارتی که دارد از مزایای منحصر به فرد بیمه صحبت کند خریدار را ترغیب و تشویق می کند که در تصمیم خود به قطعیت برسد. داشتن روش های نوین یکی از روش های موثر در فروش بیمه است که به درک خریدار بسیار کمک می کند تا بیمه مورد نظر خود را یافت کند و خریداری کند و تمامی این مراحل برای هر دو طرف سودمند خواهد بود.

راه حل هایی برای فروش بیمه

فروشندگان از دو مسیر برای فروش خلاقانه بیمه استفاده می کنند برای مثال یک فروشنده بیمه خود را ارائه می دهد و از مزایای آن نسبت به بقیه بیمه‌ها سخن می گوید به این منظور که برتری بیمه خود را نمایان می کند. فروشنده ای دیگر ذهن خریدار را به چالش می کشد و با توجه به خواسته های او بیمه ارائه می دهد برای مثال می گوید تمامی خواسته های شما را به دقت شنیدم و بیمه مناسب شما این بیمه است.

آیا تحقیقات قبل از مذاکره فروش لازم است؟

شخص فروشنده یا مشاوری که حرفه ای باشد حتما قبل از ورود به مذاکره اطلاعات کافی را به دست می آورد. این راه باعث می شود که شما مهارت خود را در کار نشان دهید و طبق خواسته خریدار عمل کنید. در کمترین زمان بهترین هارا برای فرد ارائه دهید. و خریدار می تواند به شما اطمینان کند و به این صورت اعتبار شما افزایش پیدا می کند.

روش های موثر در فروش بیمه

 

روش های موثر در فروش بیمه

 

1. برقراری و استمرار تفاهم در فروش بیمه

شما همواره نیاز به یک همدلی و راهنمایی مخصوصا در خرید دارید. شخصی به نام زیگ زیگلار می گوید: مردم وقتی از اندازه علاقه شما به خودشان آگاه می شود برای دانش و عقاید شما اهمیت قائل می شوند. در تکنیک یا علم NLP این روش با همگام سازی ممکن می شود. این همگام سازی عبارتند از:

  • همگام شدن با PTS مشتری (دیداری – شنیداری – حسی)
  • همگام شدن با سیستم عقاید مشتری
  • همگام شدن با روحیات مشتری
  • همگام شدن با زبان بدن مشتری (شبیه مشتری بنشینید)

2. کشف علاقه مشتری برای ایجاد تفاهم

یک مشاور خوب شخصی است که بتواند علایق و سلایق خریدار و مشتری خود را بفهمد و با آن‎‌ها آشنا باشد. یک روش مهم این است که افراد علاقه دارند راجع به چیزی ک دوست دارند صحبت کنند و به نظر خواهی برسند. بنابراین دانستن علایق افراد و خواسته‌هایشان بسیار مهم است. نظرخواهی مشتریان باعث می شود تا شما به چالش کشیده شوید و افراد مختلف و خواسته‌هایشان را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین را ارائه دهید.

3. روش خلاقانه ای به نام ایجاد تفاهم در فروش بیمه

معمولا افراد با اشخاصی که نمی شناسند سرد و رسمی برخورد می کنند و آنقدر به اندازه افراد نزدیک و خانواده خود در اظهار خواسته های خود راحت نیستند. بنابراین جلب اعتماد نشانه یک مشاور حرفه ای است باید بتوانید با استفاده از جلب اعتماد و ارائه مزایا و ضمانت از نگرانی های او بکاهید تا بتواند آزادانه به خودش و شما در یافتن بیمه مورد نظر کمک دهد.

4. مانند یک مشتری باشید!

در زمان فروش بیمه تنها زمانی می توانید یک فروش خوب داشته باشید که خود را به جای فرد خریدار جا بزنید. اکثر مشتری‌ها وقتی شخصی را برابر با خود می بینند بیشتر ترغیب می شوند که بیمه مورد نظر را خریداری کنند. پس سعی کنید که مانند او صحبت کنید و چیزی را که می خواهد به بهترین شکل بازگو کنید. به نحوه صحبت فرد خریدار دقت کنید، آیا او آرام صحبت می کند یا تند؟ در هر مرحله ای از سخن گفتن شما نیز باید همانگونه صحبت کنید تا فرد بتواند آن‌ها را پردازش کند و متوجه شود.

5. هم آوایی در لحن بیان

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک مشتری عصبی و کلافه باشد سعی کنید در بهترین حالت با همان لحن البته نه عصبی به حالت پرخاشگر که دعوا رخ دهد صحبت کنید. گاهی اوقات مقابله به مثل باعث می شود که فرد به عصبانیت و کار نادرست خود پی ببرد و سعی کند با آرامش مشکل خود را بیان کند. روش دیگر در هنگام عصبانیت مشتری این است که مشاور باید با آرامش به تمجید و تحسین او بپردازد و در زمانی که آرامش کافی به دست آمد به بررسی مشکلات او بپردازد. صحبت کردن با لحن مشتری را PTS می گویند.

6. هماهنگی در تنفس

یکی از روش های موثر در فروش بیمه که در هیپنوتیزم هم وجود دارد این است که تنفستان را با خریدار هماهنگ کنید. عمل دم و بازدم را با شخص در یک مسیر قرار دهید این روش باعث می شود که نتیجه مطلوبی در حین ارتباط گیری رخ دهد.

7. فیزیولوژی

فیزیولوژی یکی از روش های موثر در فروش بیمه است که شما باید در حالتی قرار بگیرید که تقلید از رفتار و حرکات خریدار نباشد زیرا این کار باعث آزردن فرد می شود ولی تا حدی که باعث شود فرد توجه‌اش جلب شود و ادامه دهد کار بسیار مناسبی است.

8. هدایت کردن یک روش خلاقانه در فروش بیمه

تمامی مراحلی که در بالا بررسی شد و مورد بحث قرار گرفت مراحلی بودند که در روش های موثر در فروش بیمه، خریدار، شما را هدایت می کرد و شما خود را منعطف می کردید. حال نیز باید شما او را هدایت کنید و به سمت خود بکشانید. برای مثال شما دست به سینه ایستاده‌اید و در حال توضیح مبحثی هستید در این هنگام موقعیت خود را تغییر دهید و ببینید که شخص مقابل نیز تغییر موقعیت می دهد به نحوی این کار بر روی اون نیز تاثیر به سزایی می گذارد و به تبع شما خود را تغییر می دهد.

 

سخن پایانی

در نظر بگیرید یک مشاور حرفه ای همیشه برنده است و می تواند بهترین فروش را داشته باشد. حتما برای داشتن روش‌های خلاقانه در فروش بیمه باید به تمامی موارد اهمیت بدهید و بتوانید آن‌ها را ارائه کنید تنها شما هستید که حرکات و طرز بیانتان می تواند اثر گذار باشد و در غیر این صورت نمی توانید برای مشتری های خود جلب اعتماد کنید و اعتبار خود را بالا ببرید. سامانه نماینده همواره بهترین‌ها را برای مشتریان خود در نظر دارد.