همیشه هنگامی که بحث از اتفاقات و حوادث برای آشنایان یا خودمان رخ می دهد اولین چیزی که به ذهنمان می رسد، بیمه است که به ما در روند جبران خسارات کمک کند. در بیشتر مواقع ما تنها فکر می کنیم که بیمه صرفا برای حوادث، اتومبیل و… است. ولی در ادامه نمونه بیمه‌هایی را برای شما شرح می دهیم که جزء عجیب‌ترین بیمه های دنیا به شمار می روند. بنابراین با سامانه نماینده همراه باشید.

عجیب ترین بیمه های دنیا

1. بیمه لاتاری

بیمه لاتاری به این شکل است که شما مدیر یک شرکت هستید و کسب و کار خودتان را دارید. کارمندان شما در یک قرعه کشی شرکت می کنند و برنده می شوند. بعد از برنده شدن برای استعفا در شرکت شما اقدام می کنند. می دانید اگر تمامی کارمندان بخواهند به این گونه استعفا دهند چه هزینه و خسارت هنگفتی باید برای نبود آن‌ها بپردازید؟ به همین خاطر شرکت  Lloyd’s of London  این مشکل را حل کرده است و تمامی هزینه‌ها را بابت استعفای کارمندان به عهده می گیرد.

بیشتر بدانید: ” بیمه حوادث انفرادی چیست؟ نرخ بیمه و نحوه خرید

2. بیمه دوقلو یا چندقلو زایی

 

عجیب ترین بیمه های دنیا در کشورهای مختلف

 

اغلب داشتن فرزند یکی از بهترین حس های دنیا می باشد. با این حال ممکن است داشتن چندین فرزند چندقلو بسیار هزینه بر و پرخرج نیز باشند که چندقلوزایی بیشتر اوقات یک امر ژنتیکی است که والدین می توانند این موضوع را در خانواده و اقوام خود مشاهده کنند و برای دریافت بیمه اقدام نمایند. بنابراین بریتانیا بیمه ای در نظر گرفته است که والدین می توانند این بیمه را در زمان اولیه بارداری خریداری کنند و تمامی هزینه‌ها را بعد از زایمان به صورت یک جا دریافت نمایند.

3. بیمه شخص کلیدی (کارمند ضروری)

شخص کلیدی یک شخص بسیار مهم در بخش منافع مالی کارفرما یا در نظام شرکت می باشد. بنابراین هرگونه اتفاق که باعث شود فرد جانش را از دست دهد یا آسیب ببیند، کارفرما موظف است مبلغ زیادی را برای از دست دادن سود تجارت یا آموزش فرد جدید بپردازد.

4. بیمه ماشین حمل غذای سیار

بیمه ای که برای این نوع ماشین‌ها از قبیل کامیون و مینی بوس در نظر گرفته می شود با بیمه رستوران متفاوت است. تمامی آشپزخانه و مواد غذایی در یک ماشین جا گرفته است و در زمان وقوع حادثه تمامی آن‌ها از بین می روند پس منطقی است که داشتن بیمه کامیون حمل غذای سیار یک امر ضروری و بسیار کاربردی باشد.

5. بیمه اعتباری ورزشکاران

این بیمه برای زمانی مناسب است که مسابقه و بازی ورزشکار به تعویق بیفتد یا فرد در موقعیت های غیرقابل پیش بینی قرار بگیرد. از این رو می تواند هزینه آن را از بیمه دریافت نماید. بازیکن تیم نتردام فرانسه به نام جیسون اسمیت به علت مصدومیت زانو به رده 34 تیم تنزل پیدا کرد از مسابقه حذف گردید. بنابراین مبلغی حدود ۹۰۰۰۰۰ دلار از بیمه دریافت کرد.

بیشتر بخوانید: ” بهترین روش های موثر و خلاقانه در فروش بیمه

6. بیمه عروسی

بیمه عروسی به این شکل است که ممکن است در زمان مراسم اتفاقات ناگواری بیفتد یا مراسم خراب شود و برهم بخورد. سری اتفاقاتی که برای آن بیمه در نظر گرفته شده است از قبیل مرگ شخصی در زمان عروسی، سیل و زلزله، اتفاقات در ماه عسل و… که سبب برهم خوردن مراسم شود. هزینه های خسارات را بیمه آمریکا به نام بیمه AllState پرداخت می‌کند.

7.بیمه جانوران موذی

وقتی فردی خانه ای را اجاره یا خریداری می کند، شرکت بیمه پوشش‌هایی را برای او در نظر می گیرد. یکی از دغدغه های خانه‌ها داشتن حشرات و جانوران موذی است که بیمه برای از بین بردن آن‌ها از مبلغی حدود ده هزار دلار پشتیبانی می کند این بیمه بیشتر در آمریکا پیگیری می شود و با توجه به بافت خانه و ساختمان پرداخت می گردد.

8. بیمه شورش

این بیمه بیشتر برای افراد توریست و گردشگران قرار داده شده است. به این صورت که اگر گردشگری در زمان سفر و تفریح خود در اثر اغتشاشات و شورش‌ها ناپدید شود یا آسیب ببیند بیمه باید تمامی هزینه‌ها و خسارات را تا سقف ده هزار دلار برعهده بگیرد و به ازای هر روز تاخیر در سفر برای بازگشت یا نابسامانی 100 دلار به توریست بازگردانده می شود.

بیشتر بدانید: ” پوشش شورش و بلوا در بیمه های آتش سوزی

9. بیمه منحل کردن عروسی

از عجیب‌ترین بیمه های دنیا می توان به لغو مراسم عروسی و ازدواج اشاره کرد. این نوع از بیمه مختص افرادی است که در زمان ازدواج با وجود هزینه‌ها و خرج بسیار پشیمان می شوند و صرف نظر می کنند. از این رو بیمه Wedsure یکی از بیمه های آمریکایی تمامی هزینه های تالار، غذاها و پذیرایی‌ها برعهده می گیرد. شرایط این بیمه نامه به این صورت است که هزینه به والدینی برمی گردد که تمامی خرج عروسی را تقبل کرده‌اند نه خود عروس و داماد. و تا حدود 365 روز قبل از تاریخ دقیق عروسی باید پشیمانی و صرف نظر خود را اعلام کنند.

10. بیمه اعضای بدن

 

عجیب ترین بیمه های دنیا در کشورهای مختلف

 

همواره افراد مشهور مورد توجه دیگران هستند و برای سالم نگه داشتن و زیبایی خود هزینه های بسیاری را پرداخت می کنند. بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و… همیشه برای حفظ ثروت و شهرت باید از خود مراقبت ویژه ای به عمل آورند. از این رو قسمت های مختلف بدن خود را تحت پوشش بیمه قرار می دهند تا در زمان اجرا و فعالیت‌ها اگر حادثه ای رخ داد که باعث آسیب به فرد شد بتوانند هزینه آن را از بیمه دریافت کنند. برای مثال خواننده راک بروس اسپرینگستین، صدای خود را با پرداخت ۶ میلیون دلار در شرکت لویدز لندن بیمه کرده است. سوپر مدل هایدی کلوم با بیمه نامه‌ای به ارزش بیش از ۲/۲ میلیون دلار پاهایش را بیمه کرد. این بیمه جز عجیب‌ترین بیمه های دنیا به شمار می رود زیرا برخی از افراد حتی چشم‌ها، لب‌ها، باسن، انگشتان دست و پا و بسیاری از قسمت‌های دیگر را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید به سامانه نماینده مراجعه فرمایید.

11. بیمه آدم ربایی

افرادی که شغل های حساس و پرخطر دارند و  همچنین احتمال آدم ربایی را همواره با خود به همراه دارند می توانند از بیمه آدم ربایی بهره مند گردند. این بیمه برای افرادی مانند شخصیت های سیاسی، افراد برجسته و ثروتمند، توریست‌ها و گردشگرها در سراسر دنیا امکان پذیر است. در صورت ربوده شدن و هرگونه آسیب و مرگ بیمه خسارات مالی و جانی را پوشش می دهد. بعضی از آدم رباها تنها برای دریافت مبلغی آدم ربایی را انجام می دهند این موضوع نیز جز پوشش های بیمه آدم ربایی قرار می گیرد. از دیگر موضوعات عجیب‌ترین بیمه دنیا می توان به ربوده شدن توسط آدم های فضایی و بیگانگان اشاره کرد که این بیمه محبوبیت بسیاری در اروپا دارد. به طوریکه شرکت بیمه توانسته است 30 هزار بیمه نامه را به افراد مختلف به فروش رساند. با این حال اقساط این بیمه نامه و هزینه آن بسیار هنگفت و گران است. شرایط این بیمه به این صورت است که اگر بتوانید ثابت کنید که یک بشقاب پرنده دیده اید یا یک ادم فضایی می توانید هزینه را از بیمه دریافت نمایید.

12. بیمه مرگ به علت خندیدن

یکی از عجیب‌ترین بیمه‌هایی که در لویدز لندن گزارش شده است بیمه مرگ به علت خندیدن است. این بیمه نامه از موقعی شروع شد که یک تیم کمدین ادعا کردن اجرای ما چنان خنده دار است که باعث مرگ تماشاچیان می شود و خواستار چنین بیمه ای از شرکت بیمه شدند.

 

سخن آخر

همواره موضوعات عجیب غریبی را از سراسر جهان می شنویم. آداب و رسوم متفاوت، بیمه های عجیب و… در دنیا وجود دارند که می توانند بسیار جالب و مهیج برای افراد باشند. دغدغه های متفاوت زندگی افراد باعث وجود چنین بیمه‌هایی می شود. سامانه نماینده همواره بهترین‌ها را برای شما عزیزان به همراه دارد.