پرتال پاسخگویی به سوالات۱۴۰۰/۵/۲۷ ،۱۹:۰۹:۴۱ +۰۰:۰۰
راننده زیر ماشین خودش در حال تعمیر بودکه که ناگهان ماشین خودش حرکت می کند و این حادثه باعث فوت فرد می شود. آیا بیمه به خانواده اش خسارت می دهد یا نه۱۴۰۰/۳/۱۱ ،۰۳:۵۲:۵۷ +۰۰:۰۰

به استناد ماده 14 آیین نامه مربوط به ماده 3 قانون بیمه شخص ثالث چنانچه راننده وسیله نقلیه خارج از وسیله نقلیه دچار حادثه شود ، خسارت از محل بیمه شخص ثالث و یا صندوق قابل پرداخت است .
در چنین حوادثی راننده ، ثالث تلقی می شود و از محل تعهدات بیمه شخص ثالث جبران خسارت می گردد نه راننده .

آیا شخص برای دریافت خسارت افت قیمت ماشین می تواند اقدام کند؟۱۴۰۰/۲/۲۸ ،۱۲:۳۶:۳۰ +۰۰:۰۰

افت قیمت ماشین پوشش بیمه ای ندارد. برای خودروهای صفر کیلومتر و خودروهایی که قبلا تصادف نکرده اند، هنگام تصادف از ارزش ماشین کاسته می شود. مالکان این خودروها می توانند به شورای حل اختلاف مراجعه کرده و پس از شکایت خسارت افت قیمت ماشین را دریافت نمایند.

اگر شخصی در تصادف دچار آسیب یا نقض عضو شده باشد و فورا رضایت بدهد، آیا این رضایت قابل قبول است؟۱۴۰۰/۲/۲۸ ،۱۲:۳۲:۰۱ +۰۰:۰۰

اگر شخصی در تصادفی آسیب جسمی دیده باشد، صرفا آسیب جسمی و نه آسیب مالی، و فوری رضایت بدهد رضایت او قابل قبول نیست. در این موارد حتما باید 48 ساعت از زمان حادثه گذشته باشد تا شخص بتواند رضایت دهد و کمتر از این زمان رضایت او ارزش حقوقی ندارد.

استعلام خودرو را از چه قسمتی بگیریم؟۱۴۰۰/۲/۱۵ ،۰۸:۲۸:۱۰ +۰۰:۰۰

هم از خود سیستم استعلام برنامه ی ثالث میتوانید بگیرید هم از استعلام سنهاب پرتال

برای انتقال تخفیف چه کاری باید انجام داد؟ طرف ماشینسو فروخته و سند رو به نام خریدار زده و ماشین جدید هم بیمه ملته وصفره برج ۱۱ تموم میشه ؟۱۴۰۰/۲/۱۵ ،۰۸:۲۵:۵۶ +۰۰:۰۰

سلام
-کپی برگ سبز خودروی اول(ک ثابت کنه در ١٧م دی ماه ٩٧ مالک خودرو بوده)
-وکالتنامه دفتر اسناد رسمی بابت فروش خودروی اول
-درخواست بیمه گزار
-کپی برگ سبز یا کارت ماشین خودروی جدید

بیمه گزار این مدارک رو تکمیل کرد و برای شما آورد،استعلام سنهاب از بیمه ی خودروی اول بگیرید که تخفیفاتش مشخص باشه،الحاقیه بزنید و تخفیفات بیمه خودروی اول رو صفر کنید،
زمان تمدید بیمه ی خودروی جدید،بیمه رو با تخفیفات خودروی اول تمدید کنید

آیا کسی که گواهینامه ندارد و در یک تصادف زیان دیده است، میتواند خسارت دریافت نماید؟۱۴۰۰/۲/۱۴ ،۰۷:۲۰:۳۰ +۰۰:۰۰

بله. شخص زیان دیده می تواند خسارت دریافت نمایند. اما باید جریمه ی رانندگی بدون گواهینامه را بپردازد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه نامه شخص ثالث چجوریه؟۱۴۰۰/۲/۱۴ ،۰۷:۱۸:۱۵ +۰۰:۰۰

1-مالک خودرو بیمه نامه انتقال دهنده (فروخته شده) قبل از تاریخ 17/10/97 مالک خودروی فروخته شده باشد (گرفتن کپی سند مالکیت خودرو الزامی است)

2-مالکیت خودرو خریداری شده (بیمه نامه انتقال گیرنده) به نام مالک خودروی فروخته شده یا به نام همسر یا فرزند یا پدر و مادر مالک باشد (گرفتن کپی سند مالکیت خودرو خریداری شده الزامی می باشد

بیمه نامه شخص ثالث تمدیدی که باید انتقال تخفیف از بیمه ایران دیگری که داشته و مالک جدید استفاده نکرد اعمال بشه ، این انتقال چه کسی انجام میده شعبه یا خودمون میتونم چطور باید الحاقیه بزنیم ؟۱۴۰۰/۲/۱۴ ،۰۷:۱۴:۳۴ +۰۰:۰۰

بیمه نامه هابی که تغییر مالکیت داشته باشند فرقی نمی کنه چه بیمه ایران و چه بیمه غیر ایران پنج درصد تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد.

مراحل انتقال تخفیف برای بیمه نامه هابی که هر دو بیمه ایران باشند 1-الحاقیه حذف تخفیف بر روی خودرو خریداری شده (بیمه نامه انتقال گیرنده)2-الحاقیه انتقال تخفیف بر روی خودروی فروخته شده (بیمه نامه انتقال دهنده)

در چه مواردی بهتر است منتظر بمانیم تا کروکی تصادف کشیده شود؟۱۴۰۰/۲/۱۴ ،۰۷:۱۱:۰۵ +۰۰:۰۰

در مواقعی که مقصر دنده عقب آمده است و باعث تصادف شده، بهتر است منتظر بمانید تا 110 بیاید و کروکی بکشد. در کل در همه موقعیت ها پیشنهاد ما به شما این است اول با 110 تماس بگیرید. اگر تصادف سد معبر ایجاد کرده بود، با تهیه ی عکس و فیلم دقیق از صحنه تصادف می توانید ماشین ها را جابه جا کنید.

در تمامی تصادفات حتی اگر کسی آسیب جزئی دیده باشد باید گزارش نیروی انتظامی تهیه شود که این فرد آسیب دیده است.

برای تمدید بدنه تا چنددرصد افزایش سرمایه میشه بدون بازدید زد؟۱۴۰۰/۲/۱۱ ،۱۶:۱۹:۱۷ +۰۰:۰۰

تا 50% میتوان افزایش سرمایه بدون بازدید زد.

آیا میتوان انتخاب کرد که در زمان تصادفات چه کسی میزان خسارت را ارزیابی کند؟۱۴۰۰/۲/۱۱ ،۱۶:۱۷:۱۰ +۰۰:۰۰

دوستان عزیز مستحضرید که سرمایه یک نمایندگی چه بصورت حقیقی و چه بصورت حقوقی پرتفوی بیمه ای آن است .متاسفانه در هنگام بروز خسارت برخود های نا بجا و یکسویه کارشناسان منتخب بیمه گر موجبات بدبینی و عدم اعتماد بیمه گزاران را فراهم می کند و این امراز دست رفتن پرتفوی چندین ساله یک نماینده را بدنبال دارد در آئین نامه ومصوبات شواریعالی بیمه که یکی از آنها مربوط به ارزیابان خسارت است به منظور حفظ حقوق بیمه گزاران حق انتخاب ارزیاب را همانگونه که به بیمه گر داده به بیمه گزار نیز داده است یعنی شرکت بیمه و بیمه گزار در زمان صدور بیمه نامه می توانند ارزیاب خاص را انتخاب و توافق نمایند

در زمان خسارت امر رسیدگی و برآورد خسارت به صورت بی طرفانه توسط ارزیاب مستقل صورت پذیرد نه ارزیابانی که کارمند غیر رسمی بیمه گر هستند و تنها منافع شرکتهای بیمه را در نظر می گیرند شما عزیزان میتوانید از طریق انجمن نمایندگان این موضوع را درخواست تا بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه را به این امر وا دارد

آیا هزینه ی جرثقیل در بیمه بدنه تحت پوشش هست؟۱۴۰۰/۲/۱۱ ،۱۶:۱۴:۱۰ +۰۰:۰۰

بله، این هزینه تحت پوشش بیمه بدنه قرار میگیرد. هزینه حمل خودرو با چرثقیل تا اولین نمایندگی مجاز همراه با ارائه فاکتور پرداخت میشود.

من پیشنهاد بیمه آتش سوزی مربوط به یک کارخانه در شهرک صنعتی رادر سیستم ثبت ودر قسمت صدور نیز آیکون ثبت را زدم ولی متاسفانه آیکون افرودن را که در قسمت پرداخت می زنم پنجره باز می شود ولی آیکون ثبت ندارد ونمیتوان قت وسپس صدور را انجام داد۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۲۳:۰۵ +۰۰:۰۰

از بخش اقساط تنظیم کنید یک قسط و تارخ مد نظر و سپس گزینه تولید اقساط را بزنید کارتون انجام خواهد شد.

درقسمت صدور بیمه باربری اعلام شده نرخ های حق بیمه حمل کالا درتاریخ ۳۰ فروردین ارسال شده . کسی اطلاعی داره و آیا میتوان بانرخ قبلی ۰/۵ درهزار بیمه نامه را باکلوز c صادر کنم؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۲۰:۵۵ +۰۰:۰۰

طبق بخشنامه جدید از اول خرداد نرخ بیمه باربری به صورت سیستمی داده خواهد شد . چنانچه بیمه گذاری دارید که قبلا با نرخ مشخصی برای ایشان مجوز صدور گرفته بودید لازم است تا قبل از اجرایی شدن این بخشنامه نسبت به دریافت مجوز سیستمی اقدام نمایید .

صدورحوادث انفرادی با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان مجاز است یا خیر؟ شرایط خاصی دارد ؟۱۴۰۰/۲/۲۲ ،۰۶:۰۶:۵۹ +۰۰:۰۰

برای صدور حوادث انفرادی می توانید ۴۵۰ میلیون تومان بزنید و امضای شعبه را نیز می خواهد.

بیمه نامه را برای مالک خودرو که مرحوم شدن وماشین وسند تغییراتی نداشته چطور تمدید کنیم؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۲۵:۰۵ +۰۰:۰۰

یمه گزار رایکی از وراث مانند همسر یا فرزند انتخاب کنید و  مالک همان مالک قبلی باقی می ماند تا انحصار وراثت شود  و تکلیف مالک جدید مشخص گردد والحاقیه مربوطه صادر شود.

البته باید وراث در مورد بیمه گزار جدید به توافق رسیده باشند.

در صورتی که شخص متوفی همسر و فرزندی نداشته باشد اگر برادرش که جز وراث است تقاضای تمدید بیمه را داشته باشد می توان بیمه گزار را نام و مشخصات برادرش  ثبت کنید و مالک همان نام متوفی باقی بماند(برای اینکه تخفیف تعلق بگیرد)

برای بیمه مسئولیت کلوز افغانی کدام مورد را باید بزنیم۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۱۹:۲۰ +۰۰:۰۰

کلوز نیست، مطابق تصویر زیر صفحه اول بیمه آیتم دارد که تیک می زنید. البته این مورد در بیمه ی ساختمانی وجود ندارد و به صورت خودکار اعمال می شود.

بیمه

در کلوز 10( بیمه های مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان) تامین اجتماعی سقف تعهدات برای سال1400 چقدر است؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۱۳:۳۳ +۰۰:۰۰

کلوز 10 به معنای بیمه های مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان است.

در تامین اجتماعی سقف تعهدات برای این بیمه 560 میلیون تومان است.

با انتخاب تخریب و احداث بنا بیمه گذار می تواند در مدت بیمه نامه کلیه کارهای ساختمانی اعم از اجرای اسکلت و اجرای نما ساختمان هم مشمول بیمه می باشد؟ یا برای اجرای نما باید بیمه نامه دیگری خریداری کند؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۱۵:۵۲ +۰۰:۰۰
در صورتی که مورد بیمه به فرد دیگری منتقل شود آیا مورد بیمه هم قابل انتقال است؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۰۸:۳۶ +۰۰:۰۰

بیمه شخص ثالث به موردی نیاز ندارد و 100% منتقل می شود. قوانین جدید، الزام می کند که مالک قبلی به اداره بیمه برود و تخفیف را از بیمه نامه حذف کند.

بعد تعویض شماره پلاک و تغییر نام سند اتفاق می افتد.

بعد از این موارد، شخص فروشنده می تواند بیمه ی بدنه را انتقال دهد یا این کار را نکند.

اگر قصد انتقال بیمه نامه وجود داشته باشد، باید فروشنده روی برگه درخواست دهد که بیمه بدنه را به شخص جدید انتقال دهند. بعد فرد می تواند به اداره بیمه مراجعه کرده و مالکیت بیمه بدنه را به نام خود انتقال دهد.

در صورتی که برای انتقال بیمه توافق نشده باشد، شخص فروشنده می تواند به اداره بیمه مراجعه کند که یا بیمه بدنه خود را فسخ کند( کارشناسان نماینده این مورد را توصیه نمی کنند زیرا تخفیفات شما از دست خواهد رفت) یا بیمه نامه ی بدنه خود را به ماشین جدید منتقل کند. البته می توان بیمه بدنه را تا زمان خرید ماشین جدید راکد نگه داشت.

استعلام عدم خسارت بدنه غیر ایران را از کجا باید گرفت؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۰۷:۱۳ +۰۰:۰۰

برای دریافت استعلام عدم خسارت بدنه، باید خودتان به بیمه مراجعه کنید و

استعلام عدم خسارت بدنه را از بیمه دریافت نمایید.

جهت صدور بیمه نامه مسئولیت برای پیمانکار جوشکاری ساختمان باید مشاغل خدماتی رو انتخاب کنم؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۷:۰۱:۲۵ +۰۰:۰۰

بله، باید بیمه مشاغل خدماتی رو انتخاب کنید.

شرایط تاسیس نمایندگی بیمه ایران در شهرستان چگونه است؟۱۴۰۰/۲/۲۲ ،۰۵:۵۶:۱۵ +۰۰:۰۰

تاسیس نماینده بیمه ایران در هر جایی شرایط خاص خود را دارد و این شرایط برای بیمه ایران بسیار سخت تر شده است.

اول: برای خود سابقه کار ایجاد کنید.

به یک شرکت یا نمایندگی بیمه بروید و در ان جا مشغول به کار شوید تا آن جا برایتان لیست سابقه کار رد شود.

میزان سابقه کار برای رشته های مختلف متفاوت است. رشته های مدیریت بیمه به شش ماه سابقه کار نیاز دارند و سایر رشته های مدیریتی به یک سال سابقه کار. برای دیگر رشته های علوم انسانی سابقه ی کاری بیشتری نیاز است. البته این مقدار زمان ها تغییر پذیر است و مقدار مشخصی ندارند.

دوم: در امور نمایندگان برای نمایندگی تقاضا دهید تا اعلام نیاز شود.

سوم: این نامه به امور نمایندگان تهران ارسال می شود و در آن جا بعد از بررسی به بیمه مرکزی فرستاده می شود.

چهارم: باید در آزمون هایی که از طرف بیمه مرکزی برگزار می شود شرکت کنید و در صورت قبول شدن به شما نمایندگی بیمه ایران تعلق می گیرد.

 

یک روش دیگر:

در این روش شخص شش ماه باید بدون کارمزد بیمه های عمر را بفروشد و بعد از این مدت به او نمایندگی بیمه عمر اعطا می شود.

بعد از گذشت حدود دو سال، فرد می تواند نمایندگی بیمه اصلی را دریافت کند.

 

شرایط تعلق بیمه از کار افتادگی به چه صورت است؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۴:۵۳:۱۱ +۰۰:۰۰

اگر کارفرما بیمه از کار افتادگی خریده باشد،در شرایطی می تواند از آن استفاده کند.

بیمه ی از کار افتادگی دو وجه دارد یک وجه تامین اجتماعی که سازمان های تامین اجتماعی تعریف م یکنند و یک وجه بیمه های ایران و امثال آن .

در مجموع هر کدام باید بروند پزشکی قانونی در آن جا مصیبت وارده مشخص می شود و میزان از کار افتادگی را تعریف می کنند.

از کار افتادگی دو وجه دارد دائم و موقت.  از کار افتادگی موقت مانند شکستن دست که در این نوع از کار افتادگی می گویند طول درمان یعنی برای درمان آن شخص  زمان لازم است و بعد از درمان به کارش بر می گردد.

بسته به شغل های مختلف از کار افتادگی و درمان فرق میکند کسی که راننده است و انگشتش شکسته به یک نحو برای او از کار افتادگی محسوب میشود و برای کسی که خطاط است به یه نحو دیگر .

هر موقع حادثه ای رخ م یدهد پزشک قانونی باید موارد اسیب دیده را تایید کند.

سختی کار خود را چگونه پیگیری کنیم؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۰۰:۳۱ +۰۰:۰۰

در کشور قوانینی وجود دارد .
مثلا می گوییم آتش نشان ها سختی کار دارند یا کسی که در بیابان است سختی کار دارد .بسته به اون سختی کار سازمانی تعریف می شود.

اما شخصی کار شخصی قابل محاسبه و پیگیری نیست.

فرمول محاسبه بیمه بیکاری چگونه است؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۳۹:۴۳ +۰۰:۰۰

مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری و میزان آن به شرح زیر است:
الف- جمع مدت پرداخت مقرری از زمان برخورداری از مزایای بیمه بیکاری اعم از دوره اجرای آزمایشی و یا دائمی آن برای مجردین حداکثر (36) ماه و برای متأهلین یا متکفلین حداکثر (50) ماه بر اساس سابقه کلی پرداخت حق بیمه و به شرح جدول ذیل می باشد:
جدول سابقه پرداخت حق بیمه حداکثر مدت استفاده از مقرری جمعا با احتساب دوره های قبلی
سابقه پرداخت حق بیمه حداکثر مدت استفاده از مقرری جمعاً با احتساب دوره‌های قبلی
برای مجردین برای متأهلین یا متکفلین
از 6 ماه لغایت 24ماه 6 ماه 12 ماه
از 25 ماه لغایت 120 ماه 12ماه 18 ماه
از 121 ماه لغایت 180 ماه 18ماه 26ماه
از 181 ماه لغایت 240ماه 26ماه 36ماه
از 241ماه به بالا 36 50ماه
لازم به ذکر است افراد مسن مشمول قانون بیمه بیکاری که در هنگام وقوع بیکاری دارای 55 سال سن و یا بیشتر باشند به استناد ماده 10 آئین نامه اجرایی این قانون در صورت عدم اشتغال تا رسیدن به سن بازنشستگی مقرری بیمه بیکاری آنان ادامه می یابد.
ب – میزان مقرری روزانه بیمه شده بیکار معادل (55%) متوسط مزد یا حقوق و یا کارمزد روزانه بیمه شده می باشد . به مقرری افراد متاهل یا متکفل ، تا حداکثر 4 نفر از افراد تحت تکفل به ازاء هر یک از آنها به میزان ( 10% ) حداقل دستمزد افزوده خواهد شد . در هر حال مجموع دریافتی مقرری بگیر نباید از حداقل دستمزد کمتر و از (80% ) متوسط مزد یا حقوق وی بیشتر باشد .

در صورتی که حین رانندگی بدون گواهینامه دچار تصادف شویم؛می توانیم از بیمه نامه ایران برای خودرو؛ استفاده کنیم یا خیر؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۲۷:۰۱ +۰۰:۰۰

اگر کسی گواهینامه نداشته باشد و پشت ماشین بنشیند و منجر به حادثه بشود.
صاحب سند مسئولیت پرداخت دیه ها را دارد و بیمه نامه در قبال حادثه مسئولیتی را متقبل نمی شود.

در چه صورتی دیر کرد بیمه شامل تخفیف یا بخشودگی میشود؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۴:۵۸:۴۹ +۰۰:۰۰

دیر کردها مربوط به بیمه نمی باشد و وارد صندوق جانی می شود.

صندوق جانی چیست؟

صندوق های جانی قانونی است که در کل کشور وجود دارد.
اگر کسی در یکی از جاده های کشوری حرکت کند و در جاده دچار حادثه ای شود که منجر به فوت یا نقص عضوش بشود ،که ضارب مشخص نباشد یا گواهینامه و بیمه نامه نداشته باشد ،خانواده متوفی که دچار حادثه روحی و مالی شده اند ،میتوانند از صندوق جانی مبلغ دیه رو دریافت کنند .
ضارب هم می تواند به صورت اقساط مبلغ را به بیمه ها پرداخت کند .
و برای بخشش دیر کردها  باید از طرف بیمه مرکزی بخشنامه شود .

در چه شرایطی بعد از فوت پدر یا مادر حقوق بازنشستگی انها به فرزندان می رسد؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۴۸:۱۱ +۰۰:۰۰

وقتی یک پدرو مادر بعد از فوتشان می خواهند فرزندشان را تحت پوشش قرار بدهند .

بیمه گزار یعنی کسی که پول می دهد و بیمه شده کسی است که سنش مورد محاسبه قرار می گیرد.

اگر ما بیمه شده را فرزند در نظر بگیریم و بیمه گزار را پدر یا مادر در نظر بگیریم بعد از فوت آن ها  سرمایه فوتشان به فرزند تعلق می گیرد.به همین خاطر است که ما می گوییم بیمه گزار پدر یا مادر باشند که بعد از فوتشان فرزند بتواند از سرمایه بیمه استفاده کند .

کدام بیمه ها شامل پرداخت مستمری و بازنشستگی می شوند؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۴:۰۵:۲۹ +۰۰:۰۰

بیمه های مستمری و بازنشستگی معمولا یا بیمه تامین اجتماعی است یا بیمه خویش فرما.

در بیمه های مان نیز می توانیم به جای دریافت کل حق بیمه، آن را به صورت مستمری دریافت کرد.

در بیمه ی تامین اجتماعی نیز دو حالت وجود دارد:

  1. دختر ازدواج نکرده باشد
  2. پسر زیر 22 سال سن داشته باشد.

یعنی این بیمه شامل حال مادر و فرزندان می شود. اگر هر کدام از این افراد ازدواج کنند، یا پسران به بالای 22 سال سن برسند. بیمه ی مستمری قطع می شود و این مبلغ به دیگر وراث پرداخت کند.

 

نکته جذاب بیمه ای در این مورد: اگر دختری که از طریق پدر یا مادر بیمه ی مستمری دریافت کرده است، این بیمه بعد از ازدواجش قطع می شد. اما در مواقعی که دختر طلاق گرفته است و دیگر وراث نیز ازدواج کرده اند، این دختر می تواند مجددا برای دریافت بیمه های مستمری درخواست بدهد.

 

برای خانم های خانه دار؛کدام بیمه بهتر است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۳۱:۰۴ +۰۰:۰۰

برای خانم های خانه دارد معمولا بیمه عمر و پس انداز جذاب است.

در اینجا یک سری تیتر گذاری نادرست وجود دارد که بیمه ها نمی گویند بیمه عمر و پس انداز همان بیمه مان است. بلکه روی آن نام بیمه ی عمر و پس انداز خانم های خانه دارد می گذارند. این کار فقط برای فروش بیشتر است و در اصل این دو اسم یک بیمه هستند و تفاوتی ندارند.

بیمه عمر و پس انداز قبلا نیز وجود داشت که افراد آن را با ذهنیت جهیزیه برای دختران خود خریداری می کردند.

 

کدام بیمه برای سالمندان مناسب تر است؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۳:۵۴:۵۴ +۰۰:۰۰

اول باید بدانیم تعریف از سالمند چه میزان سنی است؟

برای کسانی که بالای 60-65 سال سن دارند، چون ضریب فوت این افراد نسبت به افراد سن پایین تر، بیشتر است و احتمال فوت بیشتری برای این افراد وجود دارد، معمولا بیمه های عمر و پس انداز عدد مناسبی را به آن ها پرداخت نمی کنند.

در این موارد به جای بالا بردن ضریب پس انداز، ضریب فوت بالا می رود و کارشناس با توجه به شرایط نوع بیمه ی مناسب را تشریح می کند.

در صورت اعتراض به عملکرد بیمه؛چگونه و کجا می توان شکایت کرد؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۳۸:۴۰ +۰۰:۰۰

نوع شکایت کردن بستگی به جایگاه فرد دارد.

برای شکایت ها اگر کارشناس باشد به مدیرمراجعه می کند.

اگر مدیر باشد به مدیر مجموعه

اگر این شکایت اونجا هم جلب نشد به بازرسی

اگر در بازرسی هم نتیجه نگرفتیم میتونیم بازرسی بیمه مرکزی مراجعه کنیم.

البته راه های دیگری هم برای شکایت کردن وجود داره میتونیم بریم دادگاه شکایت کنیم و تشکیل پرونده بدهیم و این مورد را از آن جا پیگیری کنیم

بعد از نامه ی پزشک قانونی، فرصت پرداخت دیه چه مدتی است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۲۴:۲۳ +۰۰:۰۰

اصولا باید بعد از آمدن نامه پزشک قانونی، دیه ظرف یک ماه تا 45 روز پرداخت شود.

اما چون معمولا مبالغ دیه بالا است این زمان به تاخیر می افتد.

اما این موضوع و دیر کرد پرداخت دیه در بیمه ایران وجود ندارد، زیرا توانایی مالی شرکت بیمه ایران بالا است و می تواند دیه ها را در زمان مشخص شده پرداخت کند.

نکته ی مهم در این موضوع:
هر ساله، در ابتدای سال دیه ها تغییر می‌کند.
پس دیه ها را تا قبل از تمام سال پرداخت میکنند.
چون بنا بر قانون،هر کسی دیه پرداخت می‌کند یا میگیرد تا تمام نشدن کامل دیه، آن دیه به روز میشود و مطابق قوانین جدید حساب میگردد.

برای مثال اگر قرار باشد بیمه به شخصی 20% یک دیه را پرداخت کند، قطعا تا قبل از اتمام سال این کار را انجام می دهد زیرا 20%، دیه سال جاری با 20% دیه سال بعد بسیار متفاوت است و مقدار آن کمتر است.

مثلا اگر کسی قرار باشد 200 میلیون پرداخت کند، 190 تومن آن را در سال 99 پرداخت کرده باشد و 10 میلیون آن باقی مانده باشد، در سال 1400 دیگر نباید این 10 میلیون را پرداخت کند!

بلکه این نسبت برای نرخ دیه در سال 1400 محاسبه می شود و شخص باید مبلغی حدود 100 میلیون پرداخت کند.

آیا کارفرما می تواند جلوی پرونده بیمه ی کارگر را بگیرد یا آن را به تعویق بیاندازد؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۳۶:۱۶ +۰۰:۰۰

خیر .اگر کار فرما از بیمه کردن کارگر خودداری کند و یا ان را به تعویق بیندازد علاوه بر اینکه وظیفه دارد کلیه حقوق مربوط به کارگر را پرداخت نماید ،باید یک جریمه نقدی معادل ۲ تا ۱۰ برابر حق بیمه پرداخت نماید .
به عنوان مثال اگر حق بیمه مبلغ ۷۰۰هزار تومان باشد و کارفرما ان را پرداخت نکند جریمه ی دو تا ده برابر مبلغ ۷۰۰ هزار تومان را باید بپردازد.

تفاوت بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد چیست؟ هرکدام برای چه افرادی مناسب هستند؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۴۲:۱۰ +۰۰:۰۰

بیمه اختیاری برای کلیه خدمات اعم از بازنشستی، خدمات کفن و دفن، اروتز و پروتز از کارافتادگی ۲۶ درصد اختصاص داده است.

در بیمه مشاغل ازاد برای هر یک از موارد فوق درصد خواستی بصورت جداگانه در نظر گرفته می شود. برای مثال سرانه بیمه درمانی ۱۸ درصد است.
بیمه مشاغل ازاد دارای محدودیت سن است این در حالی است که بیمه اختیاری محدودیت سنی ندارد.
در بیمه مشاغل آزاد اگر بیش از ۵ سال سابقه داشته باشد، نحوه محاسبه نرخ تفاوت پیدا می کند. در حالی که در بیمه اختیاری حق بیمه تا ۳۰ سال به صورت یکسان محاسبه می شود.
نرخ محاسبه بیمه برای اختیاری برابر ۲۶ درصد مبلغ تعیین شده می باشد. این در حالی است که در مشاغل ازاد مبلغ مستمری بازنشستکی و یا فوت براساس مبلغ تعیین شده در اول قرارداد می باشد

در صورت مفقودی بیمه شخص ثالث المثنی صادر می شود؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۲۰:۴۲ +۰۰:۰۰

در فرمت های جدید بیمه که دیگر چاپ بیمه نامه روی برگه ی خاصی نیست، در صورت مفقود شدن بیمه نامه شخص ثالث نیازی به انجام اعمال سخت یا خاصی نیست.

 

اگر بیمه نامه شخص ثالث خود را گم کرده اید، کافی است به اداره بیمه نامه مراجعه کنید و چاپ مجدد آن را دریافت نمایید.

راه حل آسان تر آن است که خودتان وارد سایت شوید و دوباره از برگه بیمه نامه شخص ثالث خود پرینت بگیرید.

حداقل و حداکثر بیمه خویش فرما چقدر است و بیمه سنوات را بر اساس چند سال پرداخت میکند؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۵:۳۶:۰۶ +۰۰:۰۰

برای تعیین درصد حق بیمه متقاضیان بیمه خویش فرما اختیاری، ۲۷ درصد دستمزد و حقوق توافق شده است و شامل کلیه تعهدات می شود. پرداخت 3 درصد دیگر با دولت است که طبق ماده بیست و هشتم قانون تامین اجتماعی می‌باشد.

درصد حق بیمه خویش فرما، بر اساس حداقل و حداکثر حقوق و دستمزدی است که هر سال، شورای عالی کار تعیین می کند  و توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ می شود. مبنای پرداخت حق بیمه ماهانه خویش‌فرما، بر اساس حداقل حقوق اعلامی تعیین می‌شود و هر ۲۴ ماه یک بار، ۱۰ درصد قابل افزایش است.

 

نحوه استفاده از مراکز تشخیصی طرف قرار داد بیمه تکمیلی ایران چگونه است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۲۵:۵۲ +۰۰:۰۰

کسانی که طرف قرار داد بیمه ایران هستند، بعد از مراجعه به مراکز تشخیصی و دادن کد ملی خود می توانند از پوششات تا سقف تعهد بیمه ایران استفاده کنند.

در این بیمه نیازی به معرفی نامه ندارید.

بهترین بیمه برای پس انداز و بیمه عمر کدام است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۳۰:۰۵ +۰۰:۰۰

بیمه های عمر و پس انداز نسخه ها و ورژن های مختلفی دارند.

معمولا آخرین ورژن آن تکمیل ترین ورژن است.

آخرین نسخه بیمه عمر و پس انداز، بیمه عمر “مان” نام دارد. توصیه کارشناسان نماینده نیز آخرین نسخه بیمه عمر و پس انداز یعنی بیمه مان را به شما توصیه می کنند.

آیا برای یک شخص محدودیتی برای بیمه عمر وسرمایه گذاری از طرف بیمه ایران وجود دارد؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۳۹:۲۵ +۰۰:۰۰

خرید بیمه های عمر محدودیتی ندارد.

شرکت های بیمه یا بیمه های مرکزی هر ساله یک عدد را برای سرمایه فوت تعیین می کنند.

عدد خرید بیمه ی عمر نباید از مقدار سرمایه فوت تعیین شده بیشتر باشد.

تحت چه شرایطی شرکت بیمه ایران، آزمایش پزشکی را از بیمه شده می خواهد؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۴۵:۱۰ +۰۰:۰۰

چند قالب اصلی برای بیمه های عمری که نیاز به آزمایش پزشکی دارند، وجود دارد:

  1. سن شخص بیمه شده 50 سال به بالا باشد.
  2. سرمایه فوت شخص بیمه شده از 25 میلیون تومان بیشتر شود.
  3. اگر در صورت پر کردن پرسش نامه، بیماری های خاصی را تایید کرده باشد.

در این صورت پزشک تشخیص می دهد که باید آزمایش پزشکی صورت بگیرد.

حقوق بازنشستگی بیمه عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۱۱:۵۴ +۰۰:۰۰

در بیمه عمر تعریف بهتر برای مستمری، سود حاصل از سرمایه گذاری ای بلند مدت می باشد. به این معنا که فرد بیمه گزار با پرداخت حق بیمه در طول سالیان بلندمدت، مقدار اندوخته ای در این بیمه به دست آورده است و پس از مدتی سود تعلق گرفته از سوی بیمه گر بر روی این اندوخته از هزینه های اداری شرکت بیمه، پیشی می گیرد و از آن پس می توان به آن سود، به چشم یک مستمری نگاه کرد که با توجه به نیاز بیمه گزار می توان از آن برداشت نمود.

اما در مورد بیمه تامین اجتماعی این امر صادق نیست و نمی توان به مستمری این بیمه، به چشم یک سود حاصل از یک سرمایه نگریست، چون اصلاً سرمایه ای در این نوع بیمه اندوخته نمی شود و حق بیمه های پرداختی هیچ گونه سابقه ای برای بیمه گذار ایجاد نمی کنند.

آیا سود نهایی بیمه عمر قابلیت تبدیل شدن به حقوق بازنشستگی را دارد؟۱۴۰۰/۲/۱۱ ،۱۷:۴۶:۴۴ +۰۰:۰۰

استفاده کننده یا استفاده کنندگان حیات یا فوت بیمه نامه می تونن سرمایه یا سود نهایی بیمه عمر متعلقه را بصورت یکجا دریافت نکنند و سود ماهیانه را بصورت حقوق بازنشستگی گرفته و اصل سرمایه کاهش پیدا نکند.

تبدیل سود نهایی بیمه عمر به حقوق بازنشستگی
با داشتن بیمه عمر ایران، شما میتوانید پس از اتمام قراردادتان، سرمایه خود را تبدیل
به مستمری بازنشستگی کنید
. این کار به این صورت انجام میشود که شما درصد
معینی از سرمایه خود را نزد بیمه گر گذاشته و از بیمه به صورت سالیانه مستمری
دریافت میکنید
.
مقدار این مستمری، با توجه به سرمایه اندوخته شما و مدت قراردادتان
متغیر است
.
شما میتوانید با توجه به حقوق دریافتی خود با پرداخت مبلغ مشخصی به صورت
ماهانه، شش ماهه یا سالیانه پس از چند سال بازنشسته شده و مستمری دریافت کنید
.
در صورتی که شرایط دریافت مستمری را نداشته باشید، می توانید کل سرمایه خود را
بازخرید کنید و مبلغ سرمایه تان را یکجا دریافت کنید
.
توجه داشته باشید که
بازنشستگی در بیمه عمر ایران با حداقل سن ۵۰سال میسر است.
حداقل حقبیمه پرداختی در بیمه ایران ۵۰هزارتومان است که میتواند ثابت و یا تا
٪۲۵متغیر باشد
.
مدت بیمهنامه برای دریافت مستمری حداقل ۱۰سال است 

برداشت وام از محل سود انباشته بیمه عمر به چه صورت است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۵:۵۲:۱۲ +۰۰:۰۰

در همه ی بیمه های عمر و پس انداز مخصوصا بیمه مان که کامل ترین بیمه ی عمر است، می توان بعد از گذشت دو سال وام برداشت کرد.

برداشت وام به چه صورت است؟

حتما باید 2 سال از بیمه ی عمر سپری شده باشد.

بعد از این 2 سال می توانید هر مقدار پولی که ذخیره شده باشد را وام دریافت نمایید.

برای دریافت وام باید به شعبه بروید.

همراه داشتن بیمه نامه،شماره شبا، کارت شناسایی  و همه مدارک اصلی الزامی است.

2 ساعت بعد از درخواست وام، مقدار وام درخواستی به شماره حساب شما واریز شده است.

بیمه ی بیکاری با بیمه ی از کار افتادگی چه تفاوتی دارد؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۰۴:۳۲ +۰۰:۰۰

2 نوع بیمه  داریم:

  1. بیمه بیکاری تامین اجتماعی

بیمه بیکاری تامین اجتماعی به این صورت است بعد از گذشت یک سال از بیمه تامین اجتماعی، کارفرما می تواند کارمند را از کار کنار بگذارد. به این صورت که در بیمه نامه برای او ترک کار می زند و کارمند یا کارگر با داشتن برگه ترک کار، می تواند به تامین اجتماعی مراجعه کند و درخواست بیمه بیکاری داشته باشد.

  1. بیمه ی از کار افتادگی

اگر کسی که کارفرما است، در اثر یکی از حوادث حین کار برایش مشکلی پیش بیاید وضعیت حقوق کامندان و کارگران چه می شود؟

بیمه ی از کار افتادگی در چنین شرایطی موظف است، حقوق افراد را در هنگام درمان کارفرما پرداخت کند. یعنی درمان یک بخش و هزینه کارگاه نیز یک بخش از این پرداخت ها خواهد بود.

کارفرما فراری است و ما بیمه بیکاری میخواهیم راه حل چیست؟۱۴۰۰/۲/۲ ،۰۶:۰۰:۲۶ +۰۰:۰۰

 

یا شخص بیمه ی تامین اجتماعی است که در این صورت باید یک سال از بیمه ی او گذشته باشد، در این مواقع کارفرما باید به اداره کار اعلام کند که دیگر به این کارمند یا کارگر نیاز ندارد بعد فرد می تواند به تامین اجتماعی مراجعه کرده و درخواست بیمه ی بیکاری بدهد.

در صورت فراری بودن کارفرما بیمه ی بیکاری قابل دریافت شدن نیست.

سود مشارکت در سالهای اخیر به چه میزان بوده است؟۱۴۰۰/۱/۲۱ ،۰۳:۱۴:۴۲ +۰۰:۰۰
کدام نوع بیمه برای کودکان بهتر است؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۰۵:۵۷ +۰۰:۰۰

در زیر مجموعه ی بیمه عمر و پس انداز، بیمه ی کودکان و نوجوانان هم وجود دارد.
اگر چه سود مبلغ دریافتی این بیمه، کمی بیشتر از بقیه ی بیمه هاست.
اما توصیه اکید کارشناسان سامانه ی نماینده این است که ، اول برای خودتان بیمه ی عمر و پس انداز تهیه کنید.

به این دلیل که، بر اساس این بیمه ها، وراث تحت پوشش قرار می‌گیرند و مزیت بیمه به فرزندان می‌رسد.

اگر چند ماه بین سوابق بیمه ایران فاصله افتاده باشد آیا امکان خرید بیمه و پر شدن خلا وجود دارد؟۱۴۰۰/۲/۱ ،۰۶:۱۴:۳۴ +۰۰:۰۰

اگر در مورد بیمه های پس اندازی صحبت شود، بله. این خلا قابل پر شدن است و جریمه ی کوچکی نیز شامل بیمه شده می گردد.

به صورت اصولی باید این خلاها پر شوند. یعنی هر پرداختی که انجام شود، به صورت ناخوداگاه برای قسط های پرداخت نشده محاسبه می گردد.

سوال مهم در این زمینه این است: اگر پرداخت بیمه نامه ها به تاخیر بیافتد چه اتفاقی می افتد؟

بهتر است بدانیم :

اگر تا قبل از 45 روز حادثه رخ دهد، بیمه نامه تعهدات خود را کامل انجام می دهد و به تاخیر پرداخت کاری ندارد.

اگر این زمان از 45 روز بیشتر شود، حالت مخفف پیش می آید.

به این صورت که اگر فردی از 10 قسط همه ی آن ها را پرداخت کرده باشد، 100%خسارت او پرداخت می شود.

اما اگر از 10 قسط، هشت مورد آن را پرداخت کرده باشد 80% خسارت او پرداخت می شود.

در صورت کار بدون بیمه در شرکتی، چگونه شکایت کنیم و درخواست سابقه بیمه داشته باشیم؟۱۴۰۰/۱/۳۱ ،۰۸:۲۱:۱۵ +۰۰:۰۰

هر جایی صحبت از قانون کار باشد، وجود بیمه لازم است.

در صورت کار در یک شرکت خصوصی، بدون بیمه، برای اعتراض می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

مراجعه به یکی از پیشخوان های دولتی و احراز هویت در سامانه وزارت کار.

بعد از انجام مراحل احراز هویت شکایت خود را ثبت کنید و درخواست بیمه داشته باشید.

توصیه کارشناس نماینده این است که برای تدوین متن درخواست خود از یک کارشناس کمک بگیرید تا زودتر به جواب برسید.

برگشت به بالا